site under construction

AkualnościNajbliższe wydarzenie

Nie ma żadnych wydarzeń w najbliższym czasie

Przejdź do kalendarza

Komunikaty

2020-06-09

Informacje

PRZERWA WAKACYJNA

Drodzy Rodzice,


 informujemy, że zmianie uległ termin przerwy wakacyjnej. 

Przedszkole będzie zamknięte od 03.08.2020 do 14.08.2020

2020-05-04

Informacje

Informacja

Szanowni Państwo!

Z przykrością informujemy, że nasze Przedszkole "Happy Kids" nie będzie otwarte od dnia 6 maja 2020r.
Podjęcie takiej decyzji wynika z braku możliwości spełnienia wytycznych GIS dotyczących organizacji opieki nad dziećmi w czasie pobytu w przedszkolu w okresie pandemii.
Jednocześnie zapewniam, że czynimy wszystko 
 aby przygotować się do ewentualnego szybkiego otwarcia placówki. Jeżeli tylko zostaną złagodzone wytyczne GIS poinformuję o dacie i warunkach otwarcia przedszkola.
Z niecierpliwością oczekujemy tej daty.

Dyrektor Przedszkola „Happy Kids”

2020-04-27

Informacje

REKRUTACJA

WYNIKI KOLEJNEGO ETAPU REKRUTACJI

Komisja Rekrutacyjna Przedszkola "Happy Kids" w Siechnicach przedstawia, w poniższych załącznikach, Listę dzieci przyjętych i Listę dzieci nieprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2020/2021. 
Zgodnie z Ustawą, najmniejsza liczba punktów niezbędna do zakwalifikowania wynosiła 275.

2020-04-20

Informacje

REKRUTACJA

Komisja Rekrutacyjna Przedszkola "Happy Kids" w Siechnicach przedstawia, w poniższych załącznikach, Listę kandydatów zakwalifikowanych i Listę kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia na rok szkolny 2020/2021.
Zgodnie z Ustawą, najmniejsza liczba punktów niezbędna do zakwalifikowania wynosiła 275.


Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Harmonogramem Rekrutacji, Rodzice dzieci zakwalifikowanych składają potwierdzenie woli do 24.04.2020.Szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz wszystkie informacje o postępowaniu rekrutacyjnym z uwagi na trwający stan epidemii znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA
Harmonogram do pobrania również tutaj.

2020-03-19

Informacje

:)

Drodzy Rodzice,

zachęcamy, aby czas „społecznej kwarantanny” poświęcić na pogłębianie relacji z dziećmi. Chociaż okoliczności są bardzo przykre i wolelibyśmy żyć, jak dawniej… to na chwilę obecną mamy wyjątkową okazję, żeby pobyć ze swoimi dziećmi, jak mało kiedy. Często jednak siedząc z dziećmi w domu, chwytamy się wszystkiego, chcąc wypełnić im czas. To oczywiście jest naturalne, jednak pamiętajmy, że czasu spędzonego z rodzicem nie da się zastąpić przesuwaniem palcem po ekranie, czy też oglądając bajki w telewizji. Dzieci uwielbiają spędzać z Wami czas i nawet lubią być angażowane w domowe obowiązki, a ich udział w tych czynnościach, to holistyczny rozwój, zarówno w sferze zaradności życiowej, jak i edukacja, czyli rozwój poznawczy.

 

Poniżej podajemy kilka przykładów, które chociaż niepozorne, mogą wiele nauczyć:

• Nakrywanie do stołu to niepozorna czynność, ale wcale nie jest łatwo policzyć członków rodziny nie widząc wszystkich, przygotować odpowiednią liczbę talerzy, sztućców, zanieść do stołu i rozłożyć odpowiednio. To liczenie, orientacja w przestrzeni (bo trzeba je zanieść do stołu), klasyfikacja (bo każdy z przedmiotów jest w innej szafce lub części szuflady), rachowanie (bo np. Postawiłem 3 talerze, a miały być 4... brakuje jeszcze... jednego...).

• Ściąganie prania z suszarki. Podczas parowania upranych skarpetek uczymy się klasyfikacji (która, do której pasuje oraz które pary należą do mamy, które do taty, a które do...), mnożenia razy 2... tak, 2,4,6,8,10,12,14... mamy 7 par, to razem... 14 skarpet! banał dla dorosłego? A dla kilkulatka odkrycie!

•Segregowanie klocków po zabawie obejmuje wiele obszarów: klasyfikacja, liczenie - w tym aspekty kardynalny, czyli ile jest, można dołożyć rachowanie, liczenie do przodu lub jeszcze lepiej - WSPAK!...

•Gry planszowe, to przede wszystkim hartowanie emocjonalne - niezbędne, jak mówi prof. E. Gruszczyk-Kolczyńska - do odnoszenia sukcesów w edukacji, ale także przy radzeniu sobie z porażkami. Grając w grę nie tylko przeżywamy proces, ale uczymy się przewidywania (a więc ćwiczymy myślenie przyczynowo skutkowe, liczenie, porównywanie (kto zdobył więcej, a kto mniej?).

 

Takich sytuacji w ciągu dnia jest oczywiście o wiele wiele więcej, włączajcie w nie dzieci!  Choć te czynności będą trwały pewnie nieco dłużej, korzyści z nich co nie miara. 

Inspiracje, jak kreatywnie spędzić czas w domu, znajdziecie Państwo na stronach internetowych np.: 

https://mojedziecikreatywnie.pl/

https://www.domowyprzedszkolak.pl/


http://www.kreatywniewdomu.pl/

https://worekpelenpomyslow.blogspot.com/

 

Życzymy Państwu dużo zdrowia i odpoczynku, a naszym podopiecznym przesyłamy tysiące buziaków

Kalendarz przedszkolaKliknij wybrane wydarzenie i poznaj szczegóły

Dni wolne - Nie pracujemy informacje Obie grupy Motylki Krasnoludki
© 2017 Happy-Kids